پخش آثار موزیک

رونمایی از خودروی رنجر و سلاح اخگر بدست جوانان ایران

رونمایی از خودروی رنجر و سلاح اخگر بدست جوانان ایرانReviewed by Admin on Nov 20Rating:

صبح امروز (پنج‌شنبه) از دو دستاوردجدید معاونت تحقیقات و جهاد خودکفایی با حضور فرمانده نیروی زمینی، ارتش وجمعی از فرماندهان و متخصصان این نیرو رونمایی شد.

به گزارش پیمانه به نقل از ایسنا سلاح نواخت بالای موسوم به اخگرمحصول پروژه محرم و خودروی فوق سبک تاکتیکی پروژه رنجر دو دستاوردی بود که امروز توسط امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش ازآن رونمایی و مشخصات و کارکردهای این دو محصول تبیین شد.

selah

سلاح اخگر با دارا بودن کالیبر ۷٫۶۲ میلی‌متر و با برد موثری بیش از دو هزار متر قابلیت نصب برروی زمین و خودرو را دارد.

این سلاح با نواخت تیر بالا که قادر به ایجاد دیوار آتش با نواخت چهارهزارالی ۶ هزارتیر در دقیقه است برای مقابله با انواع اهداف زمینی و هوایی ارتفاع خیلی پست به کار گرفته می‌شود.

هدف از طراحی و تولید این سلاح، انهدام و جلوگیری از تحرکات دشمن برای انجام عملیات پیشدستانه علیه نفرات و تجهیزات دشمن به صورت منصوب برخودروها عنوان شده است.

همچنین طراحی و ساخت خودرو صعب‌العبور دونفره کوچک به منظور افزایش توان رزمی در مقابله با تهدیدات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای صورت گرفته که قابلیت تسلیح با انواع تیربارهای کالیبر کوچک، عدم نیاز به اقلام سرمایه‌ای خاص برای تولید انبوه، قابلیت تولید بدون نیاز به سرمایه‌گذاری صنعتی، اثرگذاری در صحنه رزم جدید، طراحی و ساخت به صورت کامل در نزاجا، سهولت تعمیرات، سادگی، ارزان‌بودن و سبک بودن از جمله مشخصات عمومی و فنی این دستاورد جهاد خودکفایی است.

selah haye jangi

به گزارش ایسنا امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه رونمایی از دو دستاورد تازه جهاد خودکفایی درجمع خبرنگاران تصریح کرد: ما در بحث نبرد ناهمتراز به دنبال سلاحی بودیم که نواخت تیر بسیار بالایی داشته باشد تا در عملیات ضد هلیبورن، سد و ممانعت و مقابله با پرندگان ارتفاع پست پاسخگوی نیازهای نیروی زمینی باشد. لذا این نیاز به معاونت تحقیقات ارائه شد و دانشمندان و متخصصان ما با کمک دانشگاه‌های بیرون موفق به تولید تیربار اخگر شدند که از قابلیت‌های بالایی برخوردار است.

وی در خصوص خودروی رنجر نیز اظهار کرد: از آنجا که یکی از اصول اساسی در رزم ناهمتراز بحث تحرک است لذا این خودرو طراحی شد تا با استفاده از آن قدرت تحرک یگان‌های زمینی بالا برود. خودروی رنجر و تیربار اخگر مجموعه‌ای کامل هستند که قابلیت عملیاتی و دفاعی خوبی به نیروها خواهند داد.

selahhaye iran

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این‌که خط تولید این سلاح و خودرو در نیروی زمینی راه‌اندازی خواهد شد؛ خاطرنشان کرد: بعد از آنکه همین خودرو در ۳۱ شهریورماه رژه رفت تعدادی از فرماندهان نیروها مراجعه و درخواست کردند که از این خودرو برایشان آماده کنیم و تحویل بدهیم.

بدون نظر 16 بازدید ۲۹ آبان ۱۳۹۲

تک آهنگ

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: Ahangdoni_ir@