پخش آثار موزیک

دانلود فول آلبوم ماهسون خواننده ترک بیوگرافی و عکس ها

دانلود فول آلبوم ماهسون خواننده ترک بیوگرافی و عکس هاReviewed by Admin on Nov 20Rating:

دانلود فول آلبوم ماهسون خواننده ترک به همراه بیوگرافی به زبان خودش و عکس های ماهسون

دانلود فول آلبوم ماهسون با لینک مستقیم به صورت تکی و یکجا

دانلود تمامی آهنگ های ماهسون خواننده ترک

ماهسون فول آلبوم

زندگینامه ماهسون از زبان خودش

فول آلبوم ماهسون خواننده ترک

تولد
هر آدمی که زندگی می کند دارای یک رویا یک زندگینامه و یا یک رمانی است. یکی زندگی محزون ، یکی زندگی پرنشاط و یکی زندگی تاریکی دارد. هر انسانی از تاریکی می آید و به تاریکی می رود. شما توان تعقیب سالهای مه آلود گذشته رو ندارید. در این نوشته تنها بخش کوچکی از زندگی مرا می توانید پیدا کنید.
مادرم “فائقه آریک” و پدرم “چرکز بازنجیر” در یک بیمارستان دولتی در “بینگول” با هم آشنا شدند و ازدواج کردند. مادرم به علت داشتن سه فرزند از شوهر قبلی خودش و یازده فرزند از شوهر بعدیش تا حد جدایی با پدرم پیش رفت. مادرم مرا چهار ماه حامله بود که از پدرم جدا شد و به “دیار بکر” کوچ کرد. او بالاخره چهارمین و آخرین بچه خودش رو در ۲۶ مارچ سال ۱۹۶۹ به دنیا آورد و اسمش رو عبدالله گذاشت. عبدالله اسمی است که مادرم روی من گذاشت. در پنج سالگی با تعویض شناسنامه توسط پدرم اسمم ماهسون شد.

دیاربکر

دیاربکر با تاریخ ۹۰۰۰ ساله و اولین مرکز مسکونی دنیا و منطقه گسترده تمدن انسانیت، با تاریخ وخاک جادویی. دیاربکر سرزمین “ضیاءگوکالپ” ها و “علی امری” ها، “سلیمان نظیف” ها و “احمد عارف” ها و سرزمین بلبل ترانه ها “جلال”. دیار بکر سرزمین خوش آوازه خوان ها سرزمین مارها ، عقرب ها، رنج ها، سختی ها و به همان اندازه دیار بکر سرزمینی پر غرور.
در منطقه عرب شیخ این شهر در خانه ای که مجموعاً یک اتاق داشت به دنیا آمدم. برادرهای ناتنی ام که از شوهر قبلی مادرم بودند (اسماعیل آریک ، محمود اریک و مصطفی آریک) از به دنیا آمدن من خیلی خوشحال شدند و مرا مثل برادر تنی خود بزرگ کردند. من شوکت پدری را از آنها دیدم چون اصلاً پدرم را نمی شناختم. اولین بار پدرم را در ۶ سالگی از دور دیده بودم. از شش سالگی به بعد در بعضی تعطیلات شش ماهه که به دیدار مادربزرگم می رفتم پدرم و بقیه برادرانم را تنها در آن زمان می توانستم ببینم. دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی “سلیمان نظیف” و دوره راهنمایی را در مدرسه “علی امری” و دبیرستان را در مدرسه جمهوریت دیار بکر خواندم.
شروع موسیقی
پسر خاله ام آیخان باران در بین اقوام آدم دوست داشتنی ای هست و خیلی هم خوب ساز می زند. دفعه اول در برابر آیخان لرزان لرزان اولین شعری را که یاد گرفته بودم خواندم. آیخان تحت تاثیر صدایم قرار گرفت. از آن روز به بعد آیخان کار مداوم را با من آغاز کرد. حضور اول من در صحنه در دبیرستان جمهوریت به تحقق پیوست. مادرم و برادرانم دکتر یا مهندس شدن من را می خواستند. تاثیر موسیقی روی من خیلی زیاد بود. هر روزم با موسیقی می گذشت. در ذهنم آواز خواندن در کنسرت ها را پرورش می دادم. به سختی می توانستم تصمیم بگیرم که مهندس خواهم شد ، دکتر و یا یک هنرمند.
در سال ۸۳ و ۸۴ در فستیوال دیار بکر در مسابقات آواز خوانی برای مطرح شدن خودم را آزمودم. در دومین دوره شرکت در مسابقات برای اول شدن مصمم بودم. در سال ۸۴ در دیاربکر کاست آماتوری من توسط یک راننده اتوبوس (محمد تاریح) به گوش تهیه کننده ای به نام مصطفی گونش رسید و مصطفی گونش صدای مرا خیلی پسندید و مرا به استانبول دعوت کرد. برای موفقیت و رسیدن به هدفم ۱۸۰۰ کیلومتر مسافت رو به اون شهر کهن طی کردم. سوالات زیادی در ذهنم وجود داشت. در بین میلیون ها نفر انسان در چنین کلان شهری چه کسی می داند که زندگی چقدر سخته؟ خیالات و امیدهایی داشتم اما از یک طرف ترس و وحشت هم داشتم. زندگی تا پایان عمر ، برای دنیا ، عشق، غم، حسرت، غربت. مجادله من در سال ۸۴ در ماه سپتامبر با ورودم به استانبول شروع شد.
استانبول
جایی که همسایه همسایه را نمی شناسد ، آدم آدم را نمی شناسد. آری این شهر استانبول است. چطور ساکنان استانبول به آنجا کوچ کردند و آمدند؟ هم ترسناکه هم پر رمز و راز و هم باز پس گیری شهر ( از دست قوم اشغالگر شهر) به نظر من خیلی زیباست. چگونگی آن را هیچکس به درستی نمی داند.
آلبوم اولم رو در سال ۸۴ در ماه کاسیم ( نوامبر) به دنیای موسیقی عرضه کردم. در پی اون ۷ آلبوم دیگه آمد.
پنج سال تمام گذشته بود. در این مدت خانه ام اتاق شماره ۳۱۴ هتل لاله بود. این هتل در جاده مسیح پاشا گل سرسبد هتل ها بود. در سال ۸۹ تصمیم گرفتم برای تهیه آلبوم و هرچه زیبا شدن کارهایم در موسیقی و وارد شدن به عرصه کنسرواتوری در امتحان دانشگاه شرکت کنم، دانشگاه دولتی فنی موسیقی ترک.

سالهای کنسرواتوری

مکان اجرای موسیقی، اولین کنسرواتوری موسیقی ترک در ترکیه.
در سیاست موسیقی مدرسه موسیقی کم بود. اما چه افسوس که در اثر سستی دولت یک مدرسه موسیقی موجود بود. در مقابل این سیستم آموزش ضعیف من اراده قوی ای داشتم. مدرسه آموزشی هنرمندان ترکیه متاسفانه به دست فراموشی سپرده شده بود و دیگر یک موسسه مورد علاقه نبود و ارزشی نداشت. جهانی شدن هنر مرهون ارزش پیدا کردن هنر میان جوامع و مردم هست. امیدوارم سیاستمردانی که به هنر و هنرمند ارزش قایل میشوند مسوول موسسه های آموزشی بشوند.

بازگشت به موسیقی
در سال۹۲ با “حلمی توپ اوغلو” آشنا شدم که به من پیشنهاد یک آلبوم کرد. من با این پیشنهاد که بعد از ۴ سال به من شده بود در سال ۹۳ با آلبوم “عالم بویسا” کار حرفه ای خودم را آغاز کردم.

ورود به صحنه
در سال ۹۴ در کازینوی چاکیل به همراه بولنت ارسوی ( خواننده) به صحنه رفتم.

اولین سریال
در سال۹۴ برای استار تی وی سریال عالم بویسا را در چند قسمت کار کردم.

در سال ۹۳ بود که مصمم شدم به
ـ ساخت اثری جهت محبت، صلح، دوستی، برادری، با هم بودن، دین، زبان، مذهب، یه دید سیاسی جداگانه.
ـ با عصر تکنولوژی همراه شدن.
ـیک موزیسین تولید کننده و مدیر و سازمان دهنده بودن.
ـ سرمایه گذاری برای موسیقی.
ـ نمونه کامل یک هنرمند .
ـ دست کم هر ۲٫۵ و یا ۳ سال یک آلبوم دادن.
ـ با زنان به برنامه نیامدن.
ـ تصدیق تازه کاران(آماتورها).
ـ به با ارزش ترین انسان ها اهمیت قائل شدن.
سالی که در استانبول بودم هر روزش جدا ، هر لحظه اش یک غم جداگانه و یک مجادله بود من در سالهای مه آلود گذشته مقاطع رو گذراندم.

به قلم: ماهسون

ماهسون در یک نگاه نام: عبدالله (ماهسون) نام خانوادگی: بازنجیر (کیرمیزی گول) تاریخ تولد: ۲۶ مارچ ۱۹۶۹ (۱۳۴۸ شمسی) محل تولد: شهر دیاربکیر (شرق ترکیه)
پدر: چرکز بازنجیز مادر: فائقه آریک تعداد برادر و خواهر: ۱۸ نفر برادر: محمود اریک برادر: مصطفی اریک قد: ۱٫۸۲ سانتیمتر رنگ مو: مشکی رنگ چشم: قهوه ای غذای مورد علاقه: لوبیا سبز ـ برنج ماشین مورد علاقه: بی ام و دین: اسلام تعداد آلبوم: ۱۱ آلبوم حرفه ای ـ ۵ آلبوم آماتور فعالیتها: خواننده ـ آهنگساز ـ نوازنده ـ سراینده اشعار ـ بازیگر فیلمها و سریالها: اندازه عالم ـ این عشق از بین نمیرود . همشهری ـ مغلوب نشدم ـ ظالم ـ تبعیدشده عشق- فرشته سفید- فرشته سفید-
پنج مناره در نیویورک

محسون کرمزیگول

(به ترکی استانبولی: Mahsun Kırmızıgül) یکی از خوانندگان و کارگردانان مشهور کردتبار ترکیه است. او تاکنون چندین آلبوم موفق در کشور ترکیه منتشر نموده و از سال ۲۰۰۷ نیز فعالیت های حرفه ای خود را در دنیای سینما آغاز نموده است. اوج فعالیت های هنری وی نویسندگی، کارگردانی و بازیگری در فیلم ۲۰ میلیون دلاری پنج مناره در نیویورک است که هنرمندان مشهوری همچون رابرت پاتریک، جینا گرشون، دانی گلور و مصطفی صندل (خواننده مشهور ترک) در آن به ایفای نقش پرداخته اند. محسون کرمزیگول در سال ۲۰۰۹ با ساخت فیلم ضد جنگ خود به نام خورشید را دیدم، نامزد جایزه اسکار برای بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان بود که البته موفق به دریافت آن نشد. این فیلم به خاطر انتقادات شدید خود از سیاست های ملی گرایانه رژیم ترکیه و از سوی دیگر اعتراض به سیاست های جنگ طلبانه حزب کارگران کردستان، بشدت از سوی سیاستمداران کشور ترکیه مورد انتقاد قرار گرفت اما با این وجود تأثیر بسیار عمیقی در توده مردم این کشور بر جای گذاشت.

 

دانلود فول آلبوم ماهسون به صورت تکی

دانلود فول آلبوم ماهسون به صورت فایل زیپ

یک نظر 1,710 بازدید ۲۹ آبان ۱۳۹۳

بیوگرافی

یک دیدگاه برای “دانلود فول آلبوم ماهسون خواننده ترک بیوگرافی و عکس ها”

  1. Iraj گفت:

    دمت گرم واقعا آهنگ هاش خییییییییلی عالین

محبوب ترین مطالب ماه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: Ahangdoni_ir@